Domyślam się, że szukając kocyka dla swojego malca, możesz czuć się przeładowana wytycznymi, z jakich materiałów powinny być ubranka i dodatki dla noworodków.

Domyślam się też, że doszłaś do wniosku, że muszą to być materiały pochodzenia naturalnego, w najwyższej jakości, bo tylko one są bezpieczne dla twojego dziecka, ale też dla środowiska.

Przeszłam podobną drogę przed urodzeniem dziecka. Po analizie wielu porad zdecydowałam się na wełnę merino. Zebrałam tutaj wszystkie najważniejsze informację, które przekonały mnie, że to właśnie wełna jest najlepszym materiałem dla noworodków.

Stawiam na wełnę i jej właściwości. Jakie?Przede wszystkim naturalne pochodzenie.
Wełna merino jest pozyskiwana ze strzyżenia włosia owiec rasy Merynos. Jest to surowiec odnawialny.. Owce są strzyżone raz w roku. Nie nadużywamy ich dobrostanu. A ich hodowla nie wpływa negatywnie na środowisko.

Wełna jest też materiałem w 100% kompostowalnym. Po rozkładzie oddaje cenne składniki do gleby.

Wełna merino, użyta w kocykach Humble Bumble nie zawiera sztucznych barwników, a jej pochodzenie potwierdza certyfikat The Woolmark CompanyOtulając siebie lub swoje dziecko kocykiem z wełny, nie szkodzą Wam sztuczne dodatki i barwniki, a piorąc kocyk, plastikowe włókna nie trafiają do mórz i oceanów. Tym samym nie trafiają z powrotem do Ciebie. Wełna jest bezpieczna.

Naturalne pochodzenie gwarantuje najwyższą jakość100% naturalny skład, odpowiada też za termoregulacyjne właściwości kocyka. A to wpływa na spokojniejszy sen dziecka.

Wełna nie tylko “oddycha” razem ze skórą Twojego dziecka. Przeciwdziała powstawaniu potówek, a także daje ukojenie skórze dotkniętej egzemą, która doskwiera wielu maluszkom.

Kiedy owiniemy maleństwo kocykiem ze sztucznej tkaniny lub nawet bawełny czy bambusa dziecko z dużym prawdopodobieństwem się spoci, a kiedy temperatura spadnie, wytworzona wilgoć zamieni się w wychładzający okład. W rezultacie dziecku robi się zimno.

Boisz się, że wełna “gryzie”?Spokojnie, gryzące są tylko tatrzańskie skarpety i babcine swetry.

O tym czy materiał będzie szorstki decyduje średnica (grubość) włókna, która z kolei wpływa na jej elastyczność. Włókna wełny merino extrafine są cieniutkie niczym pajęcza nić.

Dla porównania zwykła wełna ma grubość od 27-50 mikronów (μm), ludzki włos 45-100 mikronów, a wełna merino superfine, z której robimy kocyki Humble Bumble ma 19,5 mikronów.

“Średnica włókna merino, która przynosi ulgę skórze dotkniętej egzemą wynosi mniej niż 18,5 mikrona i nazywa się superfine merino.”

Plamo i bakterio-odpornośćWełna, dzięki naturalnemu pochodzeniu i zawartej w jej włóknach lanolinie jest odporna na zabrudzenia i nie wchłania zapachów.
Wełna merino pochłania do 30% wilgoci w stosunku do swojej masy. Wilgoć pochłaniana jest w postaci pary, więc nie dochodzi nawet do skraplania potu między kocykiem a skórą. Bakterie żeby się namnażać potrzebują wilgotnego środowiska. Z racji tego że nie mają tych warunków zapewnionych nie namnażają się. Bakterie również są źródłem nieprzyjemnego zapachu. Tutaj ten problem znika.
W związku z tym, nie wymaga częstego prania, a otulając kocykiem dziecko w szpitalu, nie musisz się obawiać, że razem z nim przyniesiesz do domu wirusy i bakterie.

Mogę tak wymieniać bez końca…Tak samo jak Ty, szukałam dla swojego dziecka najlepszego rozwiązania. Nie znajdując takiego na rynku, stworzyłam je sama.

W sklepach możesz natknąć się na mnóstwo swetrów, płaszczy, kocyków, które mają na metce napis: “z domieszką wełny”. Niestety często to przykuwający uwagę chwyt marketingowy, bo wełna kojarzy się z materiałem luksusowym.

Kiedy popatrzymy na rzeczywisty skład tkaniny, okazuje się, że: 75% to akryl lub poliester, 20% to bawełna, a wełna to jedynie 5%... Widziałam nawet takie “kwiatki” gdzie domieszka wełny to było 0%, czyli śladowe ilości, ale jednak.... Wabik na wełnę stosuje się zwłaszcza w produktach, które mają nas ogrzać.

Jak mama - mamie, polecam Ci w 100% wełnę i jej wspaniałe właściwości, a tym samym kocyki Humble Bumble.