Wełna merino to strzał DZIE-SIĄ-TKĘ na lato. Skąd ja to wiem? No to słuchaj. Wyobraź sobie taki upał, że koszulka przykleja Ci się do pleców. A miesięczny bobas nie zaśnie jeśli każdy milimetr jego ciała nie będzie opatulony kocem. I teraz masz dwa wyjścia. Albo opatulisz go tym kocem i będziesz go wyciągać przegrzane i zlane potem z wózka. Albo cały dzień będziesz słuchać jak płacze. Bo ze snu nici. Tak to moja historia. I mojego dziecka oczywiście. 

Zrobiłam co umiałam najlepiej i zaczęłam szukać odpowiedzi na pytanie: co ja mam do jasnej Anielki teraz zrobić? No przecież musi być jakieś wyjście.

No i znalazłam. Odpowiedź brzmi: KOCYK Z WEŁNY MERINO

Twoje dziecko nie spoci się podczas drzemki

Dotąd wełna kojarzyła mi się tylko z zimowym swetrem. Pewnie tak jak Tobie, co? Kapitalnie grzeje. Wiadomo. Ale po przekopaniu tuzina specjalistycznych blogów okazało się, że skoro tak dobrze grzeje, to jest i druga strona medalu.

Kocyk merino jest przewiewny i zapewnia przepływ powietrza między skóra Twojego dziecka a otaczającym środowiskiem. Nawet gdy Twoje dziecko zarzuci go sobie na głowę. Będzie mogło pod nim swobodnie oddychać póki nie zareagujesz.

Wełna merino pochłania pot jeszcze w postaci pary i odprowadza na zewnątrz, dając przyjemne, rześkie uczucie chłodu. Skóra Twojego dziecka zawsze będzie ciepła i sucha. Nie zobaczysz na niej kropli potu. I rzecz jasna potówki odejdą w zapomnienie. 

I koniec z dylematami: ,,czy przykryć w lato podczas drzemki?”. ,,A jak przykryć to czym?”. ,,A czy się nie spoci?” ,,A jak się spoci i je zawieje?”. 

Merino daje Ci gotowe rozwiązanie. Podczas snu przyjemnie jest być przykrytym. To oczywiste. Kiedy przykryjesz Twoje dziecko kocykiem z wełny merino nie będzie mu gorąco i nie spoci się. Co w efekcie NIE doprowadzi do wybudzenia. A dalej do płaczu i marudzenia. 

Musisz wiedzieć, że badania (przeprowadzone na Uniwersytecie w Sydney) wykazały, że dzieci, które śpią pod merino szybciej zasypiają. Ich sen jest głębszy. I dłuższy. Tutaj możesz zobaczyć wyniki tych badań. 

Pssst kiedy Twoje dziecko będzie spało pod kocykiem z wełny merino możesz nawet zrobić sobie kawę i w spokoju postudiować te badania.

A kocyk znajdziesz w sklepie:

kocyk na lato dla niemowlaka

Kocyk delikatny dla wrażliwej skóry Twojego dziecka

Najlepszym ubiorem dla Twojego dziecka na upał jest oczywiście sama pieluszka. Masz pewnie obawy, czy okrycie gołego ciałka Twojego dziecka nie podrażni jego skóry? Odpowiedź jest prosta: nie. Są różne gatunki wełny. I co za tym idzie różne grubości jej włókna. Ta wełna która gryzie i drapie ma grube włókna, które wbijają się w skórę powodując nieprzyjemne uczucie swędzenia. Ale wełna merino ma włókna cienkie jak nic pajęczej sieci. Które są bardzo elastyczne. Podczas kontaktu ze skórą uginają się. Dzięki temu wełna merino jest bardzo miękka, delikatna i przyjemna w dotyku. Możesz bez obaw przykryć kocykiem nagą skórę Twojego dziecka. 

Skóra Twojego dziecka chroniona przez naturalny filtr UV

Krem z filtrem to totalny MUST HAVE na lato. A wiesz, że... Ze wszystkich naturalnych tkanin to merino ma najwyższy współczynnik UPF (czyli współczynnik ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV). Wynosi on od 30 do 50 jednostek w zależności od grubości materiału (to dokładnie tyle samo ile mają filtry, które kupujesz w aptece). Czyli kocyk z wełny merino zapewni Ci taką samą ochronę przed UV jak krem z filtrem, z tym że nie zawiera żadnych chemicznych składników. Twoje dziecko może spać na świeżym powietrzu, a kocyk ochroni je przed UV podczas drzemki. A Ciebie to nie kosztuje ani chwili błagania Twojego dziecka żeby dało się posmarować. 

Kocyk, który nie wyblaknie na słońcu

Ale to nie wszystko! Dzięki temu, że merino jest odporne na promieniowanie UV masz pewność, że kocyk nie wyblaknie Ci na słońcu. 

Podsumowanie

Głowa paruje? To podsumujmy. 

Kocyk z wełny merino to strzał w 10 na lato. Dla Twojego dziecka. 

1° przykrywasz swoje dziecko podczas drzemki. Nie poci się i nie przegrzewa. Jest w tak zwanym komforcie cieplnym. Nie jest mu ani za ciepło ani na zimno. A to warunki idealne do snu. O tym w punkcie 2:  

2° Szybko zasypia. Śpi długim i głębokim snem. Nie wybudzi się bo będzie mu za ciepło albo za zimno. 

3° Możesz przykryć kocykiem gołą skórę Twojego dziecka. Merino jest bardzo miękkie i delikatne dla wrażliwej skóry dziecka.

4° kiedy Twoje dziecko śpi merino chroni go przed szkodliwym promieniowaniem UV. Bo to naturalny filtr. 

5° kocyk nie wyblaknie Ci na słońcu. 

6° od kiedy mam kocyk z wełny merino to moja córka spokojnie śpi pod czereśnią w ogrodzie. A ja siedzę obok na leżaku z wyciągniętymi nogami i spokojem, że nie jest jej za gorąco. I że nie obudzi się cała zlana potem.  

Też chcesz? Po kocyk zapraszam tędy. 

Więcej o właściwościach termoregulacyjnych kocyka merino przeczytasz w artykule: Jak ubrać i przykryć dziecko, żeby go nie przegrzać.

Chcesz wiedzieć więcej o merino i ochronie przed promieniowaniem UV? Tędy proszę

Powiązane produkty

Humble Bumble

Kocyk z mięciutkiej wełny merino | fuksja

299,00 zł
Humble Bumble

Kocyk z mięciutkiej wełny merino | nude

299,00 zł
Humble Bumble

Kocyk z mięciutkiej wełny merino | różowy

299,00 zł
Humble Bumble

Kocyk z mięciutkiej wełny merino | szary

299,00 zł

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz