Wybór kocyka dla dziecka to nie lada wyzwanie. Szczególnie kiedy chcesz, żeby spełniał więcej funkcji niż tylko przykrywanie. Bo nie o to chodzi, żeby tylko zaopatrzyć dziecko w ładną płachtę do przykrywania. I wyciągać spod niej dziecko zlane potem, albo trzęsące się jak brzózka na wietrze. Jedno jest pewne kocyk dla Twojego dziecka musi być. I-DE-AL-NY. Tu nie ma miejsca na kompromis.

Chodź pogadamy o tym na co musisz zwrócić uwagę zanim kupisz kocyk dla maluszka.

 1. Skład. Zawsze. Ale to zawsze zwracaj uwagę na skład. Nie zaskoczę Cię jeśli powiem, że natura wie najlepiej. W końcu wszystko co istnieje w naturze spełnia szereg funkcji. Czyż nie? Kocyk Twojego dziecka też nie musi służyć tylko do przykrywania. Możesz dać mu dużo więcej. Czytaj dalej. 

  - Z tego punktu powinnaś wiedzieć, że WAR-TO postawić na naturalne włókna. 

 2. Właściwości termoregulacyjne. Dlaczego to takie ważne? Musisz wiedzieć, że u dzieci do 1 roku życia zdolność do regulacji temperatury nie jest w pełni rozwinięta. Twoje dziecko traci ciepło około 4 razy szybciej niż Ty. Dlatego, że powierzchnia jego skóry jest większa niż masa ciała. Dlatego tak ważne jest w co ubierasz i czym przykrywasz Twoje dziecko. Bo możesz albo pomóc mu utrzymać właściwą temperaturę ciała albo przykrywać płachtą, która tylko ładnie wygląda. I przynosi więcej szkody niż pożytku. 

  - Wybierz kocyk z właściwościami termoregulacyjnymi.
  https://www.subscribepage.com/humblebumble_ebook_9rzeczy

  KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


 3. Miękki i przyjemny w dotyku. Skóra Twojego dziecka jest delikatna i mięciutka. Ubrania i kocyki nie mogą gryźć, drapać ani połykać w całości.Muszą być miłe i przyjemne w dotyku. Inaczej będą podrażniać skórę.

  - Wiadomo. Kocyk musi być przyjemny w dotyku.

 4. Przewiewny. Chcesz, żeby skóra Twojego dziecka zawsze była sucha i ciepła? Postaw na materiały, które odprowadzają wilgoć i są przewiewne. W przeciwnym wypadku pot będzie skraplał się na skórze Twojego dziecka. I dawał to nieprzyjemne uczucie zawilgocenia, co może prowadzić do wyziębienia.No i kiedy skóra Twojego dziecka oddycha i nie jest zlana potem możesz zapomnieć o potówkach. 

  - Postaw na materiały, które odprowadzają wilgoć i są przewiewne.

 5. Antybakteryjny. Kocyk to nieodłączny towarzysz dziecka. A wiesz jak jest. Dzieci wkładają wszystko co podejdzie pod rączki do buzi. I tak też będzie z kocykiem. Dobrze mieć pewność, że nie ma na nim siedliska bakterii. 

  - Znajdź kocyk, który ma właściwości antybakteryjne.

 6. Nie chłonie zapachów. W pierwszych kilku miesiącach życia Twoje dziecko będzie Ci fundować niespodzianki, których zapach daleki jest od zapachu Twoich ulubionych perfum. Poza tym urodzenie dziecka to nie koniec świata i życia towarzyskiego. Będziesz wychodzić do restauracji, parków, na grilla, do sklepu, do przychodni, do apteki. Dobrze, żeby kocyk nie chłonął zapachów z otoczenia. Obce zapachy nie będą drażnić Twojego dziecka. A Ty nie będziesz musiała prac kocyka po każdym wyjściu. 

  - Postaw na materiały, które nie chłoną zapachów.

 7. Prosta i łatwa pielęgnacja. Masz wrażenie, że Twój kosz na pranie był pusty tylko wtedy jak wynosiłaś go ze sklepu? Kto ma czas na pranie i prasowanie? Pielęgnacja kocyka musi być banalnie prosta. 

  - Zwróć uwagę na skład i to jak często będziesz musiała prać kocyk. Czy trzeba go prasować.

 8. Rozmiar. W świecie kocyków najczęściej spotkasz dwa rozmiary. 75x75 i 100x80. Kocyk 75x75 nie posłuży Ci w późniejszych miesiącach i latach. Bo jest zwyczajnie za krótki. Natomiast kocyk, który ma 100 cm długości posłuży Ci aż do momentu, kiedy Twoje dziecko nie będzie go już potrzebować. I będziesz mogła go odłożyć do pudełka z pamiątkami jego dzieciństwa. 
  -Postaw na kocyk o wymiarach 100x80. Posłuży Twojemu dziecku dłużej.

 9. Wzór i kolor. Prostota i naturalne kolory nigdy nie wyjdą z mody. Ale ważniejsze jest to, żeby kocyk pasował do każdej stylizacji Twojego dziecka. Nie będzie mowy o pstrokatym, krzykliwym outficie.

  - Proste wzory i naturalne kolory to klucz do spójnego i nie pstrokatego wyglądu Twojego dziecka. 

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Masz 9 gotowych wskazówek, które pomogą Ci wybrać kocyk dla dziecka. Nie chcesz szukać rzetelnych informacji i porównywać składu i właściwości sama? Zapisz się do Newslettera i odbierz darmowego ebooka. Znajdziesz tam tabelki, w których zestawiłam ze sobą właściwości merino, bawełny, wiskozy bambusowej i minky. Dzięki temu wybierzesz kocyk, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom i potrzebom Twojego dziecka. A w komodzie nie będzie już miejsca na kolejnego bubla, który się nie sprawdził. 

Powiązane produkty

Humble Bumble

Kocyk z mięciutkiej wełny merino | fuksja

299,00 zł
Humble Bumble

Kocyk z mięciutkiej wełny merino | nude

299,00 zł
Humble Bumble

Kocyk z mięciutkiej wełny merino | różowy

299,00 zł
Humble Bumble

Kocyk z mięciutkiej wełny merino | szary

299,00 zł

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz